AcceleDent ile Hızlı Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavilerde en çok şikayet edilen konulardan biride uzun süre diş teli yada apareylerin kullanılması ve çok ağrı çekilmesidir.


AcceleDent, dişlere vibrasyon kuvveti ileterek ve alveolar yapıda ultrasonik titreşimler yaratarak ortodontik tedavi esnasında diş hareketinin hızlanmasını ve tedavi sürecinin kısalmasını sağlayan bir araçtır.


AcceleDent titreşim sistemi (OrthoAccel Technologies, Inc., Houston, TX), gün içinde 20 dakika boyunca dişlere yüksek frekansta (30 Hz) vibrasyon göndererek çalışmaktadır. Bu durum, diş hareketi için gerekli olan kemik remodeling’inin daha hızlı olmasını sağlayan hücre farklılaşmasını ve olgunlaşmasını aktive etmektedir. Bu açıdan bakıldığında, diş hareketini hızlandıran diğer metotlardakinin aksine, kemikte cerrahi bir işlem yapmadan diş hareketini güvenli bir şekilde stimule etmektedir. Ortodontik tedavi süreleri tüm hastalarımız için çok önemli olduğundan, FDA (Food and Drug Administration) onaylı olan bu ürün, tedavi sürelerini önemli ölçüde kısaltıp, kısa zamanda güzel dişlere kavuşmaya yardımcı olmaktadır.


AcceleDent Video 1AcceleDent Animasyon